Jak správně vybrat velikost snowboardových bot a co je MONDO POINT?

Velikost snowboardových bot se udává ve velikosti MONDO POINT, v uvedeném článku se dozvíte, co to vlastně je a jak si přesně změříte svou délku chodidel pro ten správný výběr.

Postavte se zády ke zdi a patu přisuňte ke stěně a přesně odměřte délku chodidla v cm (od paty k prstům). Rozměr zaokrouhlete s přesností 0.5cm. (Například 26.3 = 26.5, 28.7 = 29 nebo 26.8 = 27.0) Nezapomínejte, že pokud používáte převážně hrubší ponožky 0,5-1 číslo si klidně připočítejte.

Pomůže Vám samozřejmě dole uvedená tabulka světových značení velikostí bot:

 

SYSTÉMY UTAHOVÁNÍ SNOWBOARDOVÝCH BOT

Klasické šněrování
Jedná se o jednoduchý systém tkaniček (stejně jako je tomu na klasických botách). Tento systém utahování snowboardových bot je osvědčený. Klasický systém utahování má jednu nevýhodu, a to zdlouhavou a nepříliš pohodlnou obsluhu.

Systém BOA
Boty mají namísto šňůrek kolečko, na které se jednoduše navíjí ocelové lanko, které botu pořádně utáhne. Tento systém utahování je velmi jednoduchý, rychlý a pohodlný na obsluhu. Je spolehlivý a osvědčený.

Systém QUICK FIT
Stahovací mechanismus, který je velmi dobře známý z utahování vnitřní boty. Tento utahovací systém je rychlý a jednoduchý, díky němu lze utáhnout botu rychle a bez námahy.